Настава из предмета Хирургија - Дечја хирургија

 

Поштовани студенти,

 

Настава из предмета ХИРУРГИЈА -  ДЕЧЈА ХИРУРГИЈА  (летњи, X семестар  школске 2017. / 2018. године) почиње у понедељак 19.02.2018.

На Институту вежба група Д (I-V) по списковима који су достављени од стране Медицинског факултета.

 

Промене групе студената са Универзитетском дечјом клиником су дозвољене само у И недељи наставе и то РЕЦИПРОЧНО (један студент са ИМД на УДК, један студент са УДК на ИМД) уз дозволу

Шефа наставне базе Института.

 

Наставну базу Института чине:

 

1. Проф. Др Мила Стајевић, шеф наставне базе (кардиохирургија и грудна хирургија)

2. Доц. Др Ђорђе Савић (абдоминална хирургија)

3. Доц. Др Радоје Симић (пластична хирургија)

4. Асс. Др Благоје Грујић (неонатална хирургија)

5. Асс. Др Александар Влаховић (пластична хирургија)

6. Асс. Др Маја Миличковић (абдоминална хирургија)

7. Асс. Др Владимир Којовић (урологија)

8. Асс. Др Ђорђе Крављанац (пластична хирургија)

 

Настава се одвија сваког дана од 8.30 до 13.30 по следећем распореду:

 

а) Предавања  8.15 - 10.00     (Слушаоница број 4 /амфитеатар)

б) Семинари     10.15 - 11.00   (Слушаоница број 4 / одељења)

ц) Вежбе          11.15 - 13.30   (Одељења / операциона сала)

 

Распоред студената за семинаре и вежбе ће се правити одмах након предавања од стране наставника и асистента. Групе неће бити додељене једној особи већ ће се ротирати према наставном плану, расположивости појединих патологија и присуства наставног кадра.

 

С обзиром да су групе мале (по 4-5 студената) постоји могућност одлазака у операционе сале и присуствовања операцијама од интереса.

 

Распоред и теме семинара ће се прилагођавати тематици предавања и/или ће обрађивати теме од посебног значаја која су ван наставног програма.

Распоред предавања је следећи:

Датум

Недеља

Тема предавања

Предавач

Тема семинара

19. 02.

I

Неонатална хирургија   И

Асс. др Б.Грујић

Дијагностичке процедуре у неонатологији

26. 02.

II

Неонатална хирургија  ИИ

Асс. др  Б.Грујић

Повраћање и абдоминалне дистензије у неонатологији

05. 03.

III

Патологија ингвиналног канала и спољашњих гениталија деце

Асс. др  В.Којовић

Интерсеx, промена пола...

12 03.

IV

Пластична и реконструктивна хирургија дечјег узраста

Доц. др Р.Симић

Опекотине у дечјем узрасту

19. 03.

V

Дечја урологија

Асс. др  В.Којовић

Дијагностика у дечјој урологији

26. 03.

VI

Трауматологија коштано - зглобног система у дечјем узрасту

Проф. др  М.Стајевић

Повреде у пределу лакта код деце

02. 04.

VII

Дечја абдоминална хирургија

Асс. др  М.Миличковић

Аппендицитис у дечјем узрасту

10. 04.

VIII

Дечја ортопедија

Доц. др  Ђ.Савић

Остеохондрозе

16. 04.

IX

Грудна хирургија и 

Кардиохирургија дечјег узраста

Проф. др  М.Стајевић

ЕЦМО

(индикације, процедура...)

23. 04.

X

Ургентна стања у дечјој хирургији

Доц. др  Ђ.Савић

Шта је стварно најхитније у ДХ?

03.- 04.05. ¬¬

XI

Надокнаде предавања, вежби, семинара

 

 

07.05.

XII

Потписи и овере

 

 

14.05.

XIII

Колоквијум - тест

 

 

 

¬ 6.4.2018. и 9.4.2018. су нерадни дани (Велики петак и Ускршњи понедељак). Групе захваћене тим данима су обавезне да надокнаде све видове наставе у недељи предвиђене за надокнаде 3.5. - 4.5.2018.

 

¬¬ 1.5.2018. и 2.5.2018. су нерадни дани.

 

Сви потписи, информације, питања, одговори, заказивање састанака са наставником, асистентом, односно шефом наставне базе се врше преко медицинске сестре у настави Љубице Вукасовић на И спрату (замена Марина Мутавџић - просторија Службе за наставу, образовање и научно истраживачку делатност).

Шеф наставне базе (или заменик по договору) ће бити доступни за студенте сваког дана у термину између 08.00 и 08.30часова на I спрату.

Потписи се неће давати ван заказаних термина или по спратовима.

ЕВИДЕНЦИЈА СТУДЕНАТА:

 

1. Присуство свим видовима наставе је ОБАВЕЗНО!!!

2. Водиће се евиденција за сваки облик наставе.

3. Редовна настава се НЕ МОЖЕ ЗАМЕЊИВАТИ присуством на дежурствима.

4. Дозвољен број одсустава (Статут МФ, став Катедре за хирургију) је 20% односно максимално 2 предавања/вежбе/семинара.

5. Евентуално треће одсуство ће моћи бити надокнађено по договору са наставником.

6. За више од три одсуства се потписи НЕЋЕ давати, нити бити омогућена надокнада.

 

Драге студенткиње и студенти, желимо вам успешан и пријатан боравак на Институту.

 

Шеф наставне базе                                     Проф. др Мила Стајевић

 

************************************************************************

 

 

ГрупаV - ПОНЕДЕЉАК

Подгрупа Д - Институт за мајку и дете

1.       

61МД130207Ћосић Ана

 

2.       

62МД120560Ћулибрк Кристина

 

3.       

63МД130133Ћупић Јована

 

4.       

642015/0571Укај Ана

 

5.       

65МД130364Усеиновић Немања

 

6.       

662016/0552Филиповић Александра

 

7.       

67МД130460Филиповић Јелена

 

8.       

68МД130577Фјодоров Стефан

 

9.       

69МД130067Френц Дуња

 

10.    

70МД130409Хајдарпашић Лејла

 

11.    

71МД120458Халиловић Демир

 

12.    

72МД130428Хаџи - Тановић Лара

 

13.    

73МД130281Цакић Јелена

 

14.    

74МД130169Цакић Милица

 

15.    

75МД110419Цвијетић Иван

 

16.    

762016/0559Челик Соња

 

17.    

77МД120320Чолић Данијела

 

18.    

78МД130236Чупић Чедомир

 

19.    

79МД110297Џувер Дарија

 

20.    

80МД130545Шабановић Милош

 

21.    

81МД130124Шаренац Давид

 

22.    

82МД120587Costa Mirelle Valdares

 

23.    

83МД120523Шкорић Милан

 

 

 

 

Група I - УТОРАК

 Подгрупа Д - Институт за мајку и дете

 

1.       

62МД130130Граовац Слађана

 

2.       

63МД120433Грујић Алекса

 

3.       

64МД130311Грујић Марија

 

4.       

652014/0572Грујић Стефан

 

5.       

66МД130374Гузоњић Везира

 

6.       

67МД110517Гутић Наташа

 

7.       

68МД120467Даворија Милена

 

8.       

69МД130564Дамљановић Оливера

 

9.       

70МД130395Дамњановић Ивана

 

10.    

71МД130073Дамњановић Јована

 

11.    

72МД130542Дармановић Јелена

 

12.    

73МД130085Дедић Емилија

 

13.    

74МД110402Деспотовић Александра

 

14.    

75МД120316Деспотовић Никола

 

15.    

76МД130372Дивљаковић Тијана

 

16.    

77МД130333Диковић Божана

 

17.    

78МД130036Дилпарић Наташа

 

18.    

79МД130378Димитријевић Александра

 

19.    

80МД130296Димић Милица

 

20.    

81МД130314Димкић Леа

 

21.    

82МД130556Димовски Марија

 

22.    

83МД120128Ђурђевић Катарина

 

23.    

84МД130368Ђурић Александар

 

24.    

85МД130536Елбоурсх Душан

 

 

Група II - СРЕДА

Подгрупа Д - Институт за мајку и дете

1.       

62МД130030Јовановић Емилија

 

2.       

63МД130129Јовановић Марија

 

3.       

64МД130451Јовановић Марко

 

4.       

65МД120214Јовановић Соња

 

5.       

66МД130146Јовановић Теодора

 

6.       

67МД120139Јовић Јована

 

7.       

68МД130322Јовичић Михаило

 

8.       

69МД130307Јовичић Стефан

 

9.       

70МД130118Јоксимовић Емилија

 

10.    

71МД120049Јоксимовић Ксенија

 

11.    

72МД120230Јосимов Јасна

 

12.    

73МД130391Кандић Душан

 

13.    

74МД130126Карамарковић Верица

 

14.    

75МД130033Карановић Марија

 

15.    

76МД120321Карапанџић Немања

 

16.    

77МД120564Караџић Ксенија

 

17.    

78МД120553Каталинић Јовановић Петар

 

18.    

79МД130446Катрина Ивона

 

19.    

80МД130320Клет Сања

 

20.    

81МД120104Кнежевић Жења

 

21.    

82МД130098Кнежевић Михајло

 

22.    

   83МД100542Лиловић Никола

 

23.    

   84МД120006Луковић Сретко

 

 

 

Група III - ЧЕТВРТАК

Подгрупа Д - Институт за мајку и дете

 

1.       

42МД100486Микановић Александар

 

2.       

43МД130128Микетић Милица

 

3.       

44МД120119Милановић Милица

 

4.       

45МД120173Миленковић Анђела

 

5.       

46МД130371Миливојев Тамара

 

6.       

47МД130287Милинчић Милош

 

7.       

48МД130355Милисављевић Катарина

 

8.       

49МД130502Милић Анастасиа

 

9.       

50МД110095Милић Милица

 

10.    

51МД130016Милић Никола

 

11.    

522016/0555Миловановић Радомир

 

12.    

53МД130422Милојевић Александар

 

13.    

542014/0580Милосављевић Андријана

 

14.    

55МД120394Милосављевић Марија

 

15.    

56МД130021Милошевић Анђелко

 

16.    

57МД130091Милошевић Јасмина

 

17.    

58МД130154Милошевић Катарина

 

18.    

59МД130177Милошевић Милица

 

19.    

60МД130381Милутиновић Лука

 

20.    

61МД130570Милутиновић Павле

 

21.    

62МД120282Миљковић Ина

 

22.    

   63МД2014/0568Нешовић Ђорђе

 

23.    

   64МД120032Обрадовић Милорад

 

24.    

   65МД130615Остојић Богдан

 

 

 

Група IV - ПЕТАК

Подгрупа Д - Институт за мајку и дете

1.       

62МД120044Простран Слађана

 

2.       

63МД130523Прпић Милица

 

3.       

64МД130338Пурић Игор

 

4.       

65МД130427Пухача Тијана

 

5.       

66МД130028Радановић Огњен

 

6.       

67МД080172Радевић Ивана

 

7.       

68МД130181Раденковић Ана

 

8.       

692016/0553Радисавчевић Ђорђе

 

9.       

70МД130345Радић Ана

 

10.    

71МД110578Радмановац Милица

 

11.    

72МД120182Радовановић Ена

 

12.    

73МД130009Радовић Снежана

 

13.    

742016/0556Радоловић Александра

 

14.    

75МД130222Радосављевић Александра

 

15.    

76МД130280Радосављевић Иван

 

16.    

77МД130137Радосављевић Милица

 

17.    

78МД130088Радосављевић Никола

 

18.    

79МД130503Рађеновић Милица

 

19.    

80МД130251Рајковача Елеонора

 

20.    

81МД100545Ракић Миливој

 

21.    

   82МД2015/0576Симић Јелена

 

22.    

   83МД110357Симић Софија